Junior Men's


Early years provided by Bill Campbell Jr.

Year Club Skip Mate Second Lead
1950 Truro Peter Johnstone Bill MacCarthy Don MacKenzie Ralph Stevens
1951 Truro Doug Carter Gregory Fraser Peter Johnson Ralph Stevens
1952 Sydney Jim Florian Fred Stephens Karl Butler Harry Stevenson
1953 Sydney Fred Stephens Harry Stevenson Jack MacIntyre George Steele
1954 Halifax David Ells David Moon John Wood David Corkum
1955 Truro George Carson John Curtis G. MacCharles Stan Warwick
1956 Sydney Jim McGinnis Gerry MacNeil Herb MacNeil Ray Canning
1957 North Sydney Allen Kenney Paul Rice George Rowe William Youden
1958 North Sydney Allen Kenney George Rowe William Youden Lester Hare
1959 Bridgewater W. Rhodenizer S. Wamboldt George Hall Kelvin Ogilvie
1960 Sydney Doug Arnold Wayne Horne Bill Crossman Kenzie Kelly
1961 Sydney Randy MacLeod Bill Crossman Gary Boone George MacNab
1962 Bridgewater Dick Rafuse Barry Simmons John Drummond Loran Seamone
1963 Bridgewater Dick Rafuse Loran Seamone Doug Harrington John Reid
1964 Amherst Keith Hunter B. MacFarlane L. Lotta Hugh Brown
1965 Bridgewater Stuart Campbell Loran Seamone Bob Feindel Brian Gibson
1966 Truro Don Glintz Hal Reynolds Don Langille R. MacKenna
1967 Bridgewater Charles Rafuse Richard Gow Gary Rhodenizer John Brady
1968 Halifax Robert Little Doug Mullenger Robin Wilber Bruce Arthur
1969 Bridgewater John Brady Charles O'Neil Chris Jones Jim Richardson
1970 Sydney Eric Tweedie Frank Isherwood Harry MacLeod Paul LeTurt
1971 Lunenburg John Morrow Rick Crouse David Dares Danny Tanner
1972 Halifax John Primrose David Wallace Ian Smith Scott Moulton
1973 Dartmouth Bill Campbell Jr. Harold Cameron G. Carmichael Dave Durrant
1974 Truro Steve Johnston J. Sanford G. Chisholm N. Fulton
1975 Lunenburg Scott Saunders D. Tanner M. Kenney M. MacDonald
1976 Dartmouth Dave LeBlanc M. Lahey M. MacKenzie Jamie Thomson
1977 Lunenburg Scott Saunders Dave Delahunt Bill Gibson Bruce Saunders
1978 Lunenburg Scott Saunders Paul Arbuckle Bill Gibson Bruce Saunders
1979 Truro P. Chisholm S. Muir D. Muir R. Dobson
1980 Bridgewater John Harlow Bruce Saunders Dwight Whynot John Linehan
1981 Dartmouth Alan O'Leary Paul Dykeman D. Young S. Sutherland
1982 Luneburg Kent Saunders Mike Myra Todd Mayo Steve Rhodenizer
1983 CFB Halifax Bill Hecimovitch Randy Paine Don Scott Drhu Hughson
1984 Truro Dan Bentley Jamie Baillie Dana Slack Darren Bentley
1985 Truro Dan Bentley Jamie Baillie Todd Burgess Craig Burgess
1986 Bridgewater Geoff Hopkins Gordon Hopkins Graham Hopkins David Craft
1987 Lunenburg Robert Smith Jamie Myra Ricky Crouse Kurt Lohnes
1988 Sydney Mike Pace Paul Pace Doug MacKenzie Keith Taylor
1989 Sydney Mike Pace Paul Pace Kris Granchelli Keith Taylor
1990 Mayflower Brian Fowlie Steve Eddy Dan Evans George Kinsman
1991 Mayflower Steve Eddy Kris Granchelli Brant Amos George Kinsman
1992 Bridgewater Shawn Adams Ben Blanchard Blake Brown Robert MacArthur
1993 Bridgewater Shawn Adams Ben Blanchard Jon Philip Robert MacArthur
1994 Truro Dan MacLean Stephen Hatherly Karl Carter Derek Anderson
1995 Dartmouth Peter Eddy Rob Sifton Jeff Ostien Kris MacLeod
1996 Dartmouth Rob Sifton Graham Eisenhauer Georg Ernst Kris MacLeod
1997 Mayflower Peter Eddy Hugh Fidler Andrew Gibson Bryan Juurlink
1998 Mayflower Peter Eddy Hugh Fidler Eric Friel Andrew Gibson
1999 Mayflower Justin Grundy Mike Bardsley Matt Moreira Jeff Moreira
2000 Chester Graham Breckon Matthew Mader Mark Robar David Backman
2001 Chedabucto Denis Belliveau Jonathan MacDonald Jason VanVonderon Nicholas Deagle
2002 Mayflower Kevin Saccary Scott Saccary Jared Bent Luke Johnson
2003 Mayflower Kevin Saccary Scott Saccary Jared Bent Luke Johnson
2004 CFB Halifax Jamie Christianson Brad MacInnis Todd Moors Joshua MacInnis
2005 Mayflower Ian Fitzner-LeBlanc Chris McDonah Bill MacPhee Kendell Keeley
2006 Highlander Dominic Daeman Ian Juurlink Robby McLean Jared Bowles
2007 Highlander Dominic Daeman Ian Juurlink Robby McLean Trent Hilliard
2008 Mayflower Kelsey Amero Adrian Anctil Cameron MacKenzie Chris Baltzer
2009 Highlander Paul Dexter Robby MacLean Alex MacFadyen Josh MacInnis
2010 Mayflower Scott Garnett Travis Stone Tony Weingartshofer Paul Weingartshofer
2011 Mayflower Kendall Thompson Cameron MacKenzie Stuart Thompson Andrew Komlodi
2012 Mayflower Stuart Thompson Scott Babin Alex MacNeil Paul Weingartshofer
2013 Mayflower Stuart Thompson Scott Babin Luke Saunders Alex MacNeil
2014 Windsor Robert Mayhew Michael Brophy Matt Jackson Ben Creaser
2015 Mayflower Matthew Manuel Nick Zachernuk Ryan Abraham Alec Cameron
2016 Mayflower Matthew Manuel Nick Zachernuk Ryan Abraham Alec Cameron
2017 Mayflower Matthew Manuel Adam Cocks Nick Zachernuk Alec Cameron


Last Modified Monday, February 27, 2017 by John Murphy